/Files/images/345683694982.png

ПОРАДИ БАТЬКАМ

Спільна справа

Діти — багато в чому наше відображення і повторення. Перш ніж винести вирок: «Моя дина непоправна, нестерпна, вперта», — слід пильно і безпристрасно проаналізувати власну поведінку. Якщо ж ви зважитесь звернутися за консультацією до спеціаліста-психолога, то пам'ятайте, що в сімейних справах, до яких належить і виховання дітей, потрібні спільні зусилля. І консультувати слід не тільки вас або «вперту дитину», а всіх членів вашої родини.

Прості істини

Вади виховання виражаються не в тому, що наші діти щось роблять не так або не роблять того, що потрібно, а в зіпсуванні їх характерів і долі, у порушенні контактів у людей, які перебувають в тісному кровному родстві один з одним. Адже це прості істини: виховувати дітей потрібно із самого раннього дитинства, а найкращий прийом виховання — це відсутність виховання, любов і терпіння стосовно дітей.

Відповідальність

Чи варто вмішуватися в конфлікт між дитиною і її вихователем? Наше завдання — забезпечити дітям ситуацію успіху в навчальній діяльності. Комусь поможе дозована допомога, комусь корисним буде більш жорсткий контроль, можливо, потрібним буде втручання у врегулювання стосунків. Найкращий спосіб — формування в дитини відповідальності за власні справи і вчинки...

Коробка із секретом

Упаковку від телевізора можна легко перетворити на чудову іграшку. Разом із дитиною розмалюйте її фарбами, виріжте віконця, а потім розставте всередині іграшкові меблі — ось і готовий будиночок для ляльки. Не хочеться возитися з фарбами? Тоді просто поставте коробку в дитячу кімнату або там, де дитина більш за все любить гратися. Нехай малюк сам вирішить, на що її перетворити

Слухай мене

Чимало дітей намагаються не звертати увагу на всі вказівки і вимоги батьків. Як поводитися у таких випадках? Аби змусити їх слухати і при цьому бути почутими, потрібно стати прикладом для наслідування. Якщо малюк хоче щось сказати, уважно вислухайте його. Уникайте читання нотацій, заохочуйте у дітей творчий підхід у вирішенні проблеми, яка виникла. Завжди дотримуйте слово, яке ви дали дитині і виконуйте те, що пообіцяли. Те ж саме вимагайте і від малюка.

Вчимося взуватися

Уміння правильно взутися більшості дітей досягають тільки до середини дитсадівського віку. Якщо ваша дитина відвідує якийсь дитячий заклад, цього його може навчити фахівець. Якщо ж малюк сидить вдома, то вся відповідальність за навчання перекладається на вас. Найголовніше в цій справі — набратися терпіння і щоразу, допомагаючи одягатися малюку, показувати і пояснювати все, що ви робите.

Методом помилок

Батьки часто сперечаються: чи треба дозволяти малюку торкатися свічки, яка горить, якщо він не чує слово «не можна» і продовжує тягнутися до вогню? Універсальної відповіді тут немає. Але слід пам'ятати, що систематично захищаючи дітей від небезпеки, ми, можливо, піддаємо їх ще більшій небезпеці, позаяк заважаємо їх відповідальності за власні вчинки. Водночас, спільна практика розв'язання конфліктів слугуватиме хорошою школою обачності.

Найкращий подарунок — твоя увага

Іноді батьки, намагаючись компенсувати свою неувагу до його, починають задарювати його подарунками. Фахівці вважають, що цього робити не слід. Подумайте, як можна перебудувати власний розпорядок, аби приділити дитині кілька годин або хоча б кільки хвилин на день. Почитайте йому казку, «приготуйте» разом вечерю або побалакайте.

Навчаємося граючи

Скільки років вашому малюку? Через півроку піде до школи? Вважаєте, що вже потрібно готуватися? Можливо. Але підготовка до школи — це не тільки читання, письмо, лічба. Це набагато серйозніше. Тільки не потрібно нервуватися і примушувати хвилюватися малюка. Намагайтесь, аби підготовка до школи викликала у майбутнього першокласника лише позитивні емоції. Не забувайте, ваша дитина ще маленька. Вона повинна жити у своїй віковій категорії, фати, дружити, ставити запитання, вчитися спілкуватися, пізнавати світ. А вчитися малюк буде все-таки в школі, де отримає статус учня. І пам'ятайте, знання краще засвоюються у грі.

Подивимося у вічі

Очами немовля встановлює контакт з довкіллям. Про це свідчить відкриття італійських вчених. Немовля володіє здатністю спілкування за допомогою поглядів із самого народження і готове відразу ж приймати всі сигнали, які йому посилають. Дослідження проводилось групою вчених на чолі з психологом. «Зустрічатися поглядом з іншими — найміцніша форма спілкування», — пояснюють фахівці, додаючи, що діти вже в тримісячному віці посміхаються менше, коли дорослий перестає на них дивитися.

Яскраві деталі в інтер'єрі дитячої кімнати

Як ви гадаєте, чому виробники дитячих іграшок, книжок і солодощів намагаються використовувати так звані основні кольори спектра? До них належить червоний, синій, жовтий. Виявляється, саме ці кольори викликають найприємніші емоції у дітей. Тому малюки і тягнуться ручками за яскравими брязкальцями, м'ячиками та кубиками. Намагайтеся в інтер'єрі дитячої кімнати використовувати якомога більше таких кольорів. Тільки не захоплюйтесь червоним!

Мамина помічниця

Дівчинка хоче робити все, що мама робить щодня? Не придушуйте це бажання своїм авторитетом. Нехай донька витирає пил або підмітає там, де їй подобається. Не важливо, що у неї наразі не все виходить. Потім ви самі приберете сміття, тільки намагайтеся робити це непомітно. Маленька господиня повинна пишатися своєю роботою. Мамине схвалення вчить краще за будь-які нотації.

Латекс не іграшка

Десятиліттями пустушки і соски для немовлят виготовлялися із латекса — натурального матеріалу, який являє собою молочний сік каучукової рослини — гевеї. Сьогодні вчені дійшли висновку, що в натуральному латексі, з якого виготовляються пустушки і соски для малюків, нараховується понад 200 різноманітних фракцій білків, багато з яких викликають алергічну реакцію. Висновки вчених про небезпеку латекса змушують сучасні компанії відмовлятися від виробництва сосок і пустушок із цього матеріалу.

Навіщо грати в «доньки-матері»?

Перша рольова гра для дівчаток — це напевно, «доньки-матері». Створюючи «іграшкову» родину, дівчатка поводяться так само, як і їхні мами в реальному житті. Ми радимо батькам спостерігати за дитячою грою. Завдяки цьому дорослі можуть поглянути на себе з боку.

Чарівний ліхтарик

Малюк боїться темряви? Включивши ліхтарик і виключивши в кімнаті світло, покажіть як рухається по стелі промінчик Направляйте світлову пляму на різноманітні предмети і називайте їх. Потім запропонуйте малюкові поводити ліхтариком. Нехай він спробує за вашим проханням освітлити і назвати стіл, своє ліжко та інші предмети. Ця гра допомагає позбутися страху темряві і розвиває увагу та мову.

ПРОХАННЯ, ПОБАЖАННЯ ДИТИНИ ДО БАТЬКІВ

►Не псуйте мене. Я чудово знаю, не повинен одержувати все, про що прошу. Я просто перевіряю вас.
►Не застосовуйте силу у відносинах зі мною, інакше це навчить мене думати, щосила – це єдине що має значення.
►Не давайте обіцянок: може виявитись, що вам не вдасться їх дотриматись. Це підірве мою довіру до вас.
►Не робіть за мене те,що я можу зробити сам, інакше я буду почувати себе немовлям, і продовжувати вимагати, щоб ви мене обслуговували.
►Не вимагайте від мене пояснень із приводу мого поганого поводження. Я дійсно не знаю, чому зробив те чи інше.
►Ніколи не вважайте, що вибачитися переді мною нижче вашої гідності.
►Не забудьте, що я люблю експериментувати й експериментую. Так я вчуся. Тому змиріться будь ласка з цим.
►Не забувайте, що мені необхідні розуміння і підтримка, але немає необхідності говорити мені про це.
►Ставтеся до мене так, як ви ставитеся до своїх друзів. Тоді я теж буду вашим другом. Поважайте і любіть мене.
►Не звертайте дуже багато уваги на невелике погіршення мого самопочуття. Я можу навчитися одержувати задоволення від свого поганого здоров’я, якщо я буду в центрі уваги.

ЗАВДАННЯ БАТЬКІВ В ОРГАНІЗАЦІЇ ФІЗИЧНОГО ВИХОВАННЯ ДІТЕЙ

► Створення необхідних матеріально-технічних умов для занять фізкультурою удома.
► Контроль і сприяння дотриманню дітьми режиму дня, правил особистої гігієни, загартування, виконання ранкової гімнастики.
► Особиста участь у змаганнях сімейних команд, днях здоров’я, спортивно-художніх вечорах, іграх розвагах , прогулянках.
► Організація змагань та ігор на дитячих майданчиках за місцем проживання.

Обов'язки батьків

► Визнати, що первинна відповідальність за добробут і фізичний розвиток дітей лежить на батьках.
► Вчити дітей особистим прикладом берегти своє здоров’я і працювати над вдосконаленням свого фізичного розвитку.
► Заохочувати дитину до систематичнихзанять фізичними вправами і поважати тих, хто веде здоровий спосіб життя.
► Знати і розуміти обов’язки та права дитини на заняттях з фізичної культури.
► Ознайомитись з навчальною програмою з фізичної культури.
► Дбати, щоб дитина була доглянута і охайна на заняттях з фізичної культури.
► Володіти інформацією про стан та вади фізичного розвитку дитини та не перешкоджати роботі щодо їх усунення.

Пам'ятка для батьків "Мистецтво бути батьками"

► Ваша дитина ні в чому не завинила перед вами - а ні в тому, що створила вам додаткові труднощі, а ні в тому, що не виправдала якихось ваших сподівань. І ви не маєте жодного права вимагати, щоб вона розв"язала ці проблеми.
► Ваша дитина - не ваша власність, не приватна річ, а самостійна людина. Вирішувати її долю, а тим паче ламати характер малюка на свій розсуд ви не маєте права. Ви можете лише допомогти дитині обрати життєвий шлях, вивчивши її здібності та інтереси і створивши умови для їх реалізації.
► У багатьох примхах і витівках дитини винні ви самі, тому що вчасно не зрозуміли її, не бажали сприймати її такою, якою вона є.
► Завжди помічайте і підтримуйте найкращі риси вашого малюка. Вірте у його сили і показуйте йому свою впевненість.
/Files/images/primeartcab_603.jpg
Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.